Студентський науковий гурток кафедри гістології сягає своїм корінням в далекі 60-ті роки минулого століття, на чолі якого був професор, лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки Сморщок Сергій Андрійович.

Перші студенти гуртківці Олександр Кавєшніков, Надія Пасечко, Анатолій Царенко, Арсен Гудима, Георгій Кавєшніков, Галина Вакуленко, Костянтінов, Островський, Береговий (60-ті роки)

Славні традиції науково-дослідної роботи зі студентами продовжив з 1984 року тоді ст. викладач, а зараз професор, завідувач кафедри Костянтин Степанович Волков.

Професор К.С. Волков зі студентами (1983 рік)

Наукова робота студентів-гуртківців на кафедрі гістології та ембріології проводиться згідно затвердженого плану роботи гуртка. На кафедрі нараховується 25 членів наукового гуртка. За кожним студентом закріплений досвідчений викладач, який індивідуально направляє і координує наукові дослідження молодих науковців. Керівник студентського наукового гуртка кафедри гістології кандидат біологічних наук, доцент - Довбуш А.В. Староста наукового гуртка Бондар В.Ю. - ІІ курс медичного факультету. Гуртківці беруть активну участь в постановці експерименту кафедральної науково-дослідної роботи, заборі матеріалу, виготовленні препаратів, аналіз; опис і морфометричні дослідження проводяться за допомогою наукового керівника. Студенти систематично беруть участь у різноманітних наукових форумах.

Студенти Чайковський Сергій та Філіповска Сильвія проводять фотодокументування гістологічних препаратів (2015 рік)

Cтуденти Ілясов А.О. та Навроцький В.Р. проводять забір матерілу та експериментальні дослідження (2017 рік)

Студенти беруть активну участь у заборі гістологічного матеріалу для експериментальних досліджень (2016 рік)

Студенти Копитчак Софія, Кайзер Кодуах, Чайковський Сергій, Дарморис Ірина беруть участь в експериментальних дослідженнях (2017 рік)

17 грудня 2017 року в Тернопільському державному медичному університеті студенти гуртківці взяли участь у студентській конференції «Нові відкриття у сфері медицини» серед другокурсників факультету іноземних студентів, які навчаються англійською мовою. Доповідачі Асамані Захарія, Мтаба Хетью Міріам, Яна Грунтенко, Юлія Валігура, Андрій Шевчук презентували результати сучасних досягнень у медицині, учасники заходу досить цікаво та яскраво поділилися здобутими знаннями один з одним.

Студенти Асамані Захарія, Мтаба Хетью Міріам, Яна Грунтенко, Юлія Валігура, Андрій Шевчук, доцент Андрій Довбуш беруть участь студентській конференції «Нові відкриття у сфері медицини» (2017 рік)

Члени студентського наукового гуртка взяли участь в конференції «Здорова молодь – здорова нація», яка відбулася на базі ННІ морфології 2017 року. Студенти підготували і презентували цікаві і змістовні доповіді про небезпечні захворювання, їх профілактику, шляхи діагностики та боротьби з ними.

Студенти Дячина Ю., Мартин М., Твердун М., професор З.М. Небесна, доцент С.О. Литвинюк, асистенти Крамар С.Б., Юрик І.І., Кучвара О.М., Сверстюк А.С., Кучвара О.М., Гаврищук Ю.М. (2017 рік)

Перемога наших студентів у міжнародних наукових форумах є свідченням успішної ефективної роботи студентського наукового гуртка кафедри гістології. Так, минулого навчального року було опубліковано 5 тез у збірнику Конгресу молодих вчених, серед яких студентка Дарморис Ірина зайняла I місце серед усних доповідей у секції «Морфологія в нормі та експерименті. Патоморфологія, судова медицина. Біологія та мікробіологія» на Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених з доповіддю «Morphological state of the field CA1 of the hippocampus in norm and during experimental termal trauma»

Вручення диплому проф. І.М. Кліща студентці І курсу Дарморис Ірині (2018 рік)

На XХІ міжнародному медичному конгресі студентів і і молодих вчених Копитчак Софія посіла почесне І місце серед усних доповідей в секції ”Морфологія в нормі та експерименті” (співдоповідачі Чайковський Сергій, Кращенко Михайло) з результатами досліджень «Ультрастуктурні зміни зміни клітин Лангерханса при експериментальній термічній травмі».

Вручення диплому проф. І.М. Кліща студентці І курсу Копитчак Софії (2018 рік)

Студент Костянтин Козаков під керівництвом доцента Довбуша А.В. підготував наукову роботу і направив її на конкурс в Івано-Франківську медичну академію, де зайняв ІІІ місце в секціїї «Експериметальні дослідження».

Здобутки студентів гуртківців Кохана Романа, Грубської Ольги, Перевізник Богдани (2009, 2012, 2014 роки)

17-19 квітня 2018 року на базі ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія» у місті Полтава, відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «гістологія, цитологія, ембріологія».

В олімпіаді взяли участь 41 найкращий студент з різних регіонів України, які представляли Київ, Харків, Чернівці, Дніпропетровськ, Вінницю, Суми, Івано-Франківськ, Полтаву, Тернопіль, Одесу та Запоріжжя.

До складу журі увійшли професори та доценти з Полтави, Києва, Тернополя, Одеси та Запоріжжя. Від Тернопільського державного медичного університету до складу журі був запрошений завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології, професор Волков Костянтин Степанович.

Наш університет представили переможці першого етапу олімпіади, проведеної кафедрою гістології та Центром незалежного тестування нашого вишу, зокрема студенти другого курсу медичного факультету Стельмах Анастасія, Лукащук Катерина та Герасименко Анастасія.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади складався з 5 турів. У першому потрібно було дати письмову відповідь на теоретичні питання. У другому і третьому - ідентифікувати, описати і порівняти фото препаратів світлової і електронної мікроскопії. У четвертому турі відбулося комп’ютерне тестування з усіх розділів навчальної дисципліни, п’ятому - ідентифікація гістологічних структур на фотографіях мікропрепаратів у тестовій формі.

Анастасія Стельмах здобула третє місце, дипломом за найкращу письмову роботу з теоретичних питань була відзначена Лукащук Катерина. Загалом, представниці Тернопільського державного медичного університету отримали ІІ командне місце.

Нагородження Анастасії Стельмах, Катерини Лукащук (2017 рік)

Представниці Тернопільського державного медичного університету отримали ІІ командне місце (2017 рік)