Студентський науковий гурток кафедри гістології сягає своїм корінням в далекі 60-ті роки минулого століття, на чолі якого був професор, лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки Сморщок Сергій Андрійович.
Перші студенти гуртківці Олександр Кавєшніков, Надія Пасечко, Анатолій Царенко, Арсен Гудима, Георгій Кавєшніков, Галина Вакуленко, Костянтінов, Островський, Береговий (60-ті роки)
Славні традиції науково-дослідної роботи зі студентами продовжив з 1984 року тоді ст. викладач, а зараз професор, завідувач кафедри Костянтин Степанович Волков.
Професор К.С. Волков зі студентами (1983 рік)
Наукова робота студентів-гуртківців на кафедрі гістології та ембріології проводиться згідно затвердженого плану роботи гуртка. На кафедрі нараховується 25 членів наукового гуртка. За кожним студентом закріплений досвідчений викладач, який індивідуально направляє і координує наукові дослідження молодих науковців. Керівник студентського наукового гуртка кафедри гістології кандидат біологічних наук, доцент - Довбуш А.В. Староста наукового гуртка Бондар В.Ю. - ІІ курс медичного факультету. Гуртківці беруть активну участь в постановці експерименту кафедральної науково-дослідної роботи, заборі матеріалу, виготовленні препаратів, аналіз; опис і морфометричні дослідження проводяться за допомогою наукового керівника. Студенти систематично беруть участь у різноманітних наукових форумах.
Студенти Чайковський Сергій та Філіповска Сильвія проводять фотодокументування гістологічних препаратів (2015 рік)
Студенти беруть активну участь у заборі гістологічного матеріалу для експериментальних досліджень (2016 рік)
Cтуденти Ілясов А.О. та Навроцький В.Р. проводять забір матерілу та експериментальні дослідження (2017 рік)
Студенти Копитчак Софія, Кайзер Кодуах, Чайковський Сергій, Дарморис Ірина беруть участь в експериментальних дослідженнях (2017 рік)
17 грудня 2017 року в Тернопільському державному медичному університеті студенти гуртківці взяли участь у студентській конференції «Нові відкриття у сфері медицини» серед другокурсників факультету іноземних студентів, які навчаються англійською мовою. Доповідачі Асамані Захарія, Мтаба Хетью Міріам, Яна Грунтенко, Юлія Валігура, Андрій Шевчук презентували результати сучасних досягнень у медицині, учасники заходу досить цікаво та яскраво поділилися здобутими знаннями один з одним.
Студенти Асамані Захарія, Мтаба Хетью Міріам, Яна Грунтенко, Юлія Валігура, Андрій Шевчук, доцент Андрій Довбуш беруть участь студентській конференції «Нові відкриття у сфері медицини» (2017 рік)
Члени студентського наукового гуртка взяли участь в конференції «Здорова молодь – здорова нація», яка відбулася на базі ННІ морфології 2017 року. Студенти підготували і презентували цікаві і змістовні доповіді про небезпечні захворювання, їх профілактику, шляхи діагностики та боротьби з ними.
Студенти Дячина Ю., Мартин М., Твердун М., професор З.М. Небесна, доцент С.О. Литвинюк, асистенти Крамар С.Б., Юрик І.І., Кучвара О.М., Сверстюк А.С., Кучвара О.М., Гаврищук Ю.М. (2017 рік)
Перемога наших студентів у міжнародних наукових форумах є свідченням успішної ефективної роботи студентського наукового гуртка кафедри гістології. Так, минулого навчального року було опубліковано 5 тез у збірнику Конгресу молодих вчених, серед яких студентка Дарморис Ірина зайняла I місце серед усних доповідей у секції «Морфологія в нормі та експерименті. Патоморфологія, судова медицина. Біологія та мікробіологія» на Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених з доповіддю «Morphological state of the field CA1 of the hippocampus in norm and during experimental termal trauma»
Вручення диплому проф. І.М. Кліща студентці І курсу Дарморис Ірині (2018 рік)
На XХІ міжнародному медичному конгресі студентів і і молодих вчених Копитчак Софія посіла почесне І місце серед усних доповідей в секції ”Морфологія в нормі та експерименті” (співдоповідачі Чайковський Сергій, Кращенко Михайло) з результатами досліджень «Ультрастуктурні зміни зміни клітин Лангерханса при експериментальній термічній травмі».
Вручення диплому проф. І.М. Кліща студентці І курсу Копитчак Софії (2018 рік)
Студент Костянтин Козаков під керівництвом доцента Довбуша А.В. підготував наукову роботу і направив її на конкурс в Івано-Франківську медичну академію, де зайняв ІІІ місце в секціїї «Експериметальні дослідження».
Здобутки студентів гуртківців Кохана Романа, Грубської Ольги, Перевізник Богдани (2009, 2012, 2014 роки)
17-19 квітня 2018 року на базі ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія» у місті Полтава, відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «гістологія, цитологія, ембріологія».
В олімпіаді взяли участь 41 найкращий студент з різних регіонів України, які представляли Київ, Харків, Чернівці, Дніпропетровськ, Вінницю, Суми, Івано-Франківськ, Полтаву, Тернопіль, Одесу та Запоріжжя.
До складу журі увійшли професори та доценти з Полтави, Києва, Тернополя, Одеси та Запоріжжя. Від Тернопільського державного медичного університету до складу журі був запрошений завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології, професор Волков Костянтин Степанович.
Наш університет представили переможці першого етапу олімпіади, проведеної кафедрою гістології та Центром незалежного тестування нашого вишу, зокрема студенти другого курсу медичного факультету Стельмах Анастасія, Лукащук Катерина та Герасименко Анастасія.
Гуртківці взяли участь з роботі XXII Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених, який традиційно проходив на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина». У секції «Морфологія в нормі та експерименті. патоморфологія, судова медицина. Біологія та мікробіологія» студентка медичного факультету Дарморис Ірина отримала І місце за презентацію наукового дослідження «Ultrastrural changes of neurocytes of hypocampus during experimental thermal injury and application of lyophized xenograft»
Завідувачка кафедри гістології та ембріології проф. З.М. Небесна і студентка Ірина Дарморис (2019 рік)
Проректор з наукової роботи ТНМУ, професор І.М. Кліщ нагороджує грамотою І ступеня студентку Ірину Дарморис (2019 рік)
Підсумкове засідання студентського наукового гуртка відбулося 22.05.2019 у вигляді кафедральної наукової конференції.
Студенти факультету іноземних студентів презентували результати власних досліджень (2019 рік)
Сімран М Мехра з гр. 251 виступла з доповіддю про відкриття терапії раку шляхом інгібування негативного імунного регулювання (2019 рік)
Екстракорпоральне запліднення досліджувала Ріда Сехар гр. 248 (2019 рік)
Фоватаде Штумола Доркас (249 гр) та Салман Адмал ( 252 гр.) представили інновації у випробуванні гепатитів A та B (2019 рік)
Танмай віджай Хандале (252 гр.) вивчав профілактику, діагностику та лікування туберкульозу (2019 рік)
Рак молочної залози досліджував Назе Алам 252 гр. (2019 рік)
Аден Ібрагім Кала з гр. 261 провів дослідження імунотерапії раку (2019 рік).
Підсумкове засідання студентського наукового гуртка відбулося 22.05.2019 у вигляді кафедральної наукової конференції. Студенти І-ІІ курсів факультету іноземних студентів підготували і поділилися інформацією про сучасні досягнення і відкриття у сфері медицини. Цікаві доповіді викликали дискусію, питання. Свої враження студенти висвітлили в соцмережах https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1608954285906759&id=100003766101103 https://www.facebook.com/andrew.dowbush/posts/2225294354233045
Кафедра гістології та ембріології ТНМУ ім.І.Я. Грбачевського брала участь в проведенні наукового пікніка в межах «Дня знань», який відбувся 1 вересня 2019 року в парку Шевченка. Викладачі нашої кафедри демонстрували гістологічні препарати, пізнавальні відеофільми для майбутніх студентів, лікарів та науковів.
Доценти Довгалюк А.І., Миколенко А.З., Довбуш А.В., студенти медичного університету беруть участь в науковому пікніку (2019 рік)
Для демонстрації гістологічних препаратів доценти Довгалюк А.І. і Довбуш А.В. використувують систему візуального аналізу (2019 рік)
Доцент Довгалюк А.І. Миколенко А.З., Довбуш А.В. демонструють гістологічні препарати та цікаві відеофільми для майбутніх науковців (2019 рік)
Активну участь взяли участь студенти гуртківці в просвітницькій роботі з учнями загальноосвітніх шкіл міста Тернополя на тему «Шкідливість альтернативного паління»
Студенти гуртівці Погорілець Христина і Микиташ Максим в загальноосвітній школі №6 (2020 рік)
Студенти Генсорський Андрій і Демчук Андрій в загальносвітній школі №10 (2020 рік)
Гуртівці Погорілець Христина, Генсорський Андрій в загальносвітній школі №10 (2020 рік)
Актуальні питання сьогодення, а саме поширення небезпеки, загрози, профілактичні засоби, реакція дітей, батьків при перших ознаках вірусних захворюваннях були обговорені студентами ТНМУ з учнями класичної гімназії Тернополя.
Інтерактивні тестування за допомогою «Kahood» виявили високий рівень обізнаності учнів з приводу короновірусу. Студенти-старшокурсники Софія Копитчак, Сергій Чайковський, Богдан Левицький обговорили з школярами історію виявлення цього вірусу, його поширеність сьогодні, лікування та профілактику.
Під час проведення вікторини учні були нагородженні призами, антисептиками. Наприкінці уроку всі школярі у творчий спосіб зображали методи профілактики, які засвоїли під час лекції. На згадку школярі отримали іменні університетські календарики та були запрошені на навчання у ТНМУ.
Гуртківці кафедри гістології взяли участь в постановці, проведенню експерименту та дослідженню шкідливого впливу тютюнопаління та випарів електронних сигарет.
Результати вивчення були представлені на Всеукранському конкурсу наукових робіт в галузі знань «Теретична медицина» на базі Буковинського державного медичного унверситету, в результаті, робота студентки Реги Оксани Романівни «МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ ЛЕГЕНЬ ЩУРІВ ПРИ УРАЖЕННІ ТЮТЮНОВИМ ДИМОМ ТА ПАРАМИ ЕЛЕКТРОННИХ СИГАРЕТ» була нагороджена Дипломом третього ступення.
Традиційна щорічна студентська наукова конференція на кафедрі гістології та ембріології відбулася в онлайн-режимі 20 січня 2021 року. Багато студентів виявили бажання взяти участь і підготували цікаві доповіді.
Учасники студентської наукової онлайн - конференції ас Кульбіцька В.В., доц. Крамар С. Б., доц Андріїшин О. П. зі студентами (2021 рік)
Під час цього заходу виступили викладачі кафедри, зокрема Андрій Довбуш, Олександра Андріїшин, Соломія Крамар та Віолетта Кульбіцька.
Усі доповіді студенти підготували на тему «Сучасні медичні відкриття та винаходи». На представлення своїх напрацювань студенти мали п’ять хвилин. Потрібно зазначити, що кожна доповідь була цікавою і насичена корисною інформацією.
Отже свої дослідження представили:
Saurav Raj «Molecular Breast Imaging»
Priyanshu Prashant «Stem Cell Therapy to cure Diabetes Mellitus»
Yusra Shams «PARP Inhibitors in Treatment of Ovarian Cancer»
Josephine Alex Ehbona «Hepatitis C»
Esther Chinonerem Umunna «Autophagy»
Aryan Thakur «Neuralink»
Devarajulu Mariyappan «mRNA Vaccines»
Mihir Patel «Cancer Therapy by Negative Immune Regulation»
Mutiat Sandra Odusanya «Coronavirus»
Sajid Khan «Ebola Virus»
У березні 2021 року на базі Одеського національного медичного університету був проведений Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у галузі “Теоретична медицина”. Студентка 6-го курсу ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського Загричук Юлія Григорівна під керівництвом доц. кафедри гістології та ембріології Довгалюк А. І. взяла участь у даному конкурсі з науковою роботою на тему: «Особливості культивування та кріозберігання стовбурових клітин з пуповини щурів». 30 березня 2021 року за підсумками двох турів Всеукраїнського конкурсу дана робота здобула призове місце та нагороджена дипломом ІІІ ступеня.
Під керівництвом завідувача кафедри гістології та ембріології професора З. М. Небесної весною 2021 року було подано наукову роботу учениці 11 класу Тернопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 22 Діани Литвинюк у відділення «Хімії та біології» секції «Медицина» на тему: «Мікроскопічні та субмікроскопічні особливості будови гіпокампа білих щурів». Проект увійшов у трійку лідерів у міському та обласному етапах конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН.
Презентація науково-дослідної роботи та диплом переможця Діани Литвинюк під керівництвом проф. З.М. Небесної (2021 рік)
З 7-10 грудня 2021 року дана робота була представлена в онлайн-режимі на Міжнародній науковій виставці в Мексиці (ExpoCiencias Nacional Durango 2021), наукове журі високо оцінили якість проведення наукових дослідження із застосуванням світлової та електронної мікроскопії та зауважили на актуальності обраної тематики. Проект нагороджений срібною медаллю.
Сертифікат переможниці у ExpoCiencias Nacional Durango (2021 рік)
Аспіранти кафедри та студенти активно приймають участь у всеукраїнських і міжнародних медичних конгресах, науково-практичних конференціях, вебінарах (2022 рік)
Студентка ІІ курсу медичного факультету Литвинюк Д.В. під керівництвом проф. Небесної З.М. взяла участь у Міжнародному фестивалі інженерних наук і технологій "I-FEST" в м. Монастір (Туніс) та стала переможцем і нагороджена золотою медаллю (2022 рік)
Асистенти кафедри гістології та ембріології Віолетта Кульбіцька та Наталія Огінська разом зі студентами другого курсу (ММ 213) медичного факультету Станіславом Козицьким та Сергієм Пащуком ознайомлювали школярів загальноосвітніх закладів міста Тернополя з предметом і завданнями фундаментальної морфологічної дисципліни «Гістологія, цитологія та ембріологія» на фестивалі медичних професій (2024 рік)
Асистент Віолетта Кульбіцька та студенти-гуртківці Козицький Станіслав та Кіндратенко Діана ознайомлюються з методикою забору органів тварин в експерименті на засіданні студентського наукового гуртка (2024 рік)
Асистент Віолетта Кульбіцька та студенти 2 курсу медичного факультету Станіслав Козицький та Діана Кіндратенко на другому благодійному медичному форумі MedTalk, який був спрямований на підтримку військових. Свій практичний досвід студентам-медикам під час заходу представили Оксана Прокопчук, Наталія Смолюк, Володимир Лісовський, Михайло Тодуров, Роман Балич, Соломія Іваниця, Тетяна Благуляк, Людмила Підкуймуха, Наталія Ганжа, Ірина Славінська, Марта Лесько, Наталія Бачинська, Наталія Заставецька, Ірина Майка, Вікторія Глушок, Ольга Ничик, Іванна Небор, Shehan Hettiaratchy, Patric Addison, Ken Stewart, Гнат Герич (2024 рік)