На даний час наукова робота кафедри ННІ морфології виконується в загальноінститутській морфологічній лабораторії. Лабораторні приміщення складають морфогістохімічна, електронномікроскопічна, морфометрична і спектрофотометрична кімната. Наукова лабораторія обладнана сучасною апаратурою. Лабораторні мікроскопи з відеосистемами та програмним забезпеченням дозволяють здійснювати як якісні, так і морфометричний аналіз змін тканин і органів систем організму. Електронномікроскопічні дослідження і документація матеріалу проводять на електронних мікроскопах, обладнаних цифровими системами виведення зображення високої роздільної здатності.
У 2008 році завершено виконання планової міжкафедральної НДР "Зміни в ксенодермотрансплантантах при впливі на них фізичних чинників та ефективність їх виконання у хворих з опіковою травмою (клініко-морфологічне дослідження)". Вивчені токсична, сорбційна та антимікробна дія ліофілізованих ксенодерматрансплантатів після впливу на них фізичних чинників (синглетного кисню та біогальванізація). Клінічно і морфологічно обгрунтувано ефективність та доцільність виконання даних трансплантантів в комплексному лікування опікових хворих. Співробітники кафедри також приймали участь у виконанні планової НДР "Клініко-морфологічні зміни систем організму при цукровому діабеті і тиреопатіях у віковому аспекті" (2006-2009 роки). У межах цієї НДР вивчено ультразвукові та біохімічні показники щитоподібної залози у юнаків та дівчат при цукровому діабеті ІІ типу. Визначені взаємозв'язки антропосоматометричних показників із ультразвуковими об'єктами і рівнями гормонів щитоподібної залози.
У 2011 році завершено виконання планової міжкафедральної НДР "Використання чинників біоорганічної і фізичної природи для корекції регенераторних процесів при термічній травмі". Досліджено фізичні, біологічні властивості подрібненого субстрату кріліофілізованої ксеношкіри (свині), його вплив на перебіг регенераторних процесів у шкірі та органах систем організму після термічної травми. Одним із пріоритетних напрямків роботи кафедри є організація наукових досліджень і впровадження їх в клінічну практику. Так, проведені комплексні морфологічні та клінічні дослідження обгрунтували доцільність нових методів лікування опікової хвороби. Розроблений інформативний метод контролю за процесом інтоксикації організму хворого з опіковим ураженням шляхом модифікованої методики реакції кислотного гемолізу дозволяє об'єктивно оцінювати динаміку ендотоксемії і може бути рекомендований до застосування у повсякденній практиці клінічних лабораторій. Встановлена висока біологічна активність силіконових пластин виробництва ПП "Комбустіолог" дає підставу використовувати їх для профілактики утворення рубців на місці заепітелізованих опікових ран та для лікування келоїдних рубців. Застосування ліофілізованих трансплантатів та подрібненого субстрату є перспективним методом корекції не тільки термічних, але й механічних дефектів шкіри. У 2011 році придбаний новий лабораторний мікроскоп з сучасним програмним забезпеченням, проведена модернізація ультрамікротома та електронного мікроскопа.