Виховання — це насамперед "вбирання в себе" кожною особистістю культури рідного народу, що допомагає передачі, освоєнню і творчому використанню нині сущими поколіннями досвіду попередніх поколінь, забезпечує продовження у віках культурно-історичних традицій батьків, творить з вихованця людину цієї епохи, вводить його у сферу загальнолюдських цінностей. Як писав видатний мислитель XIX століття Й. Гійо, виховання — це мистецтво, яке добуває з глибини душі людини і пробуджує до життя все, що в ній дрімає; яке розвиває одночасно всі її сили і допомагає їй прямувати до мети, словом освічує людину. Стрижнем усієї системи виховання в Україні є національна ідея, яка відіграє роль об'єднавчого, консолідуючого фактора в суспільному розвиткові, спрямованого на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави. Протягом року, один раз на два тижні проводяться години взаємоінформації зі студентами прикріплених груп, де заслуховуються звіти старост про успішність та дисципліну в групах, доводяться до студентів рішення ректорату, вченої ради і деканату. Проводяться тематичні виховні години, зокрема у жовтні зі кураторськими групами було проведено бесіду на тему: «Активна позиція молоді в політичному житті країни – запорука її щасливого майбутнього», з англомовними студентами проведено бесіду на тему: «Українські традиції». Куратори зі студентами проводять різноманітні кулькурні заходи, організовують культпоходи в драмтеатр, у філармонію, побували на екскурсії в музеї-садибі І.Я. Горбачевського.

Естетичне, духовно-культурне виховання

Ще з часів Гіппократа та Авіценни особистісним характеристикам лікаря приділялась неабияка увага, підтвердженням чому є всесвітньовідома «Клятва Гіппократа». Розвиток творчих здібностей молодих фахівців, їх громадянське самоусвідомлення, поєднання глибоких професійних знань, умінь і практичних навичок з національною свідомістю, високою духовною, моральною, художньо-естетичною, правовою, політичною, фізичною, екологічною культурою, здатність захищати й відстоювати власні позиції і погляди, керуючись національними інтересами та потребами суспільства - провідна ідея культурно-виховної діяльності. Людина, яка володіє цими якостями - ідеал всебічно розвиненої особистості лікаря нової генерації. Кураторами груп регулярно організовуються екскурсії в музеї як місцеві, так і в інші області, відвідування виставок, концертів, вистав.

Доцент А.І. Довгалюк із студентами прикріпленої групи відвідала драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка (2016 рік)

Студенти на благодійному ярмарку, організованому з метою збору коштів для лікування студентки Соломії Дуди (2016 рік)

Під звуки джазу...

Асистент С.Б. Крамар зі студентами 11 групи ІІ курсу медичного факультету на концерті львівського "Люлі Бенд" у Тернопільському драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка (2017 рік)

Майбутній лікар - громадянин та патріот

Лікарська мораль — це система норм і вимог до поведінки і морального обличчя лікаря і медичного персоналу, а також моральні почуття, які реалізуються у процесі професійної діяльності. Мораль регулює ставлення лікаря не тільки до хворої чи до здорової людини, не менш важливим є відношення до колег, до суспільства і держави. Відповідно до розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. Викладачі кафедри регулярно проводять із студентами інформативні бесіди присвячені політичній ситуації в країні і в світі, обговорюють гарячі події на Сході держави.

Доц. Л. Я. Тупол із студентами кураторської групи проводять бесіду національно-патріотичного спрямування (2017 рік)


Ст. викл. С. Б. Крамар та доц. А. В. Довбуш відвідали разом із студентами кураторських груп бесіду-лекцію, присвячену проблемам ВІЛ/СНІДУ (2017 рік)

Ст. викладач С. Б. Крамар зі студентами 56 групи на виставі "Наречена світанкової зорі" (2017 рік)

Студенти на чолі з куратором С. Б. Крамар на прем'єрі фільму "Гніздо горлиці"- соціальна драма про українських заробітчан, створеної за підтримки Держагентства України з питань кіно. У рамках прем'єрних показів гості мали унікальну можливість зустрітися з творчою групою фільму та виконавицею головної ролі Риммою Зюбіною та мером міста Тернопіль Сергієм Надалом.

З українською акторкою та кінозіркою Риммою Зюбіною та мером Тернополя Сергієм Надалом на прем'єрі українського фільму "Гніздо горлиці" (2017 рік)

Похід на виставу “Як наші діди парубкували” організувала доц. А.І. Довгалюк (2018 рік)

До міста Лева із студентами медичного факультету, організувала ст. викл. С. Б. Крамар (2018 рік)

Освячення кафедр ННІ морфології свяченою водою Блаженнішим Митрополитом Нестором (2018 рік)

Пропаганда здорового способу життя

Стан здоров'я людини залежить не тільки від спадкових біологічних факторів, навколишнього та соціального середовища, а й від того, чи становить власне здоров’я людини для неї цінність. Саме це визначає, якою мірою людина готова піклуватися про нього, дотримуватися здорового способу життя, а це в свою чергу, від обізнаності щодо чинників, які визначають стан здоров'я. Велику шкоду організму, особливо молодого, несе високий рівень вживання спиртних напоїв, тютюнопаління, вживання наркотичних речовин, проблема здорового харчування.Доц. А. В. Довбуш разом із студентами взяли участь в юакція «Обійми мене» присвячена Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІД (2018 рік)

Студенти кураторських груп під час тренінгу, присвяченому статевому здоров'ю (2018 рік)

Доценти Л.В. Якубишина та А. І. Довгалюк проводять години взаємоінформації з студентами кураторських груп (2018 рік)

Робота з іноземними студентами

В нашому університеті навчаються представники з майже 60 країн світу. здобували освіту у Тернопільському державному медичному університеті. Викладачі кафедри регулярно зустрічаються із студентами-іноземцями, цікавляться традиціями їх народів, знайомлять із звичаями, культурними особливостями українців, проводять бесіди щодо політичної ситуації в Україні та відношення до цього світової спільноти.

Доценти кафедри О. П. Андріїшин, Л. Я. Тупол, А. В. Довбуш брали участь в інтелектуально-пізнавальному квесті з іноземними студентами (2018 рік)

Благочинність

Співчуття до людей, які опинилися у скрутному становищі, до тих, хто відчайдушно протистоїть хворобам, доброзичливість та милосердя, терплячість та співучасть - це фундаментальні якості кожної людини, а стати справжнім лікарем без них просто неможливо. Відкрити своє серце нужденним, пожертвувати свій час та увагу тим, хто цього потребує, прийти до дитячого будинку, лікарні, будинку для літніх людей, людей з інвалідністю, надихнути когось на добру справу...


Студенти кураторських груп разом зі своїми наставниками: А. В. Довбуш, І. Б. Гетманюк, С. Б. Крамар під час проведення благодійного ярмарку (2018 рік)

Виховна робота викладачів кафедри гістології ТНМУ ім. І.Я. Горбачев­ського для факультету іноземних студентів проводиться у вигляді зустрічей, дискусій. Так, 22.05.2019 студенти підготували і презентували інформацію про здоровий спосіб життя, профілактику, діагностику та лікування сучасних хвороб, а також актуальні проблеми медицини.

Танмай Віджай Хандале (ліворуч) з 252 групи вивчав профілактику, діагностику та лікування туберкульозу та Аден Ібрагім Кала (праворуч) з 261 групи провів дослідження імунотерапії раку (2019 рік)

Салман Адмал з 252 групи (ліворуч) представив інновації у випробуванні гепатитів A та B та рак молочної залози досліджував Назе Алам (праворуч) з 252 групи (2019 рік)

Профорієнтаційна робота проводилася викладачами кафедри гістології та ембріології ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського в межах наукового пікніка під час «Дня знань», який відбувся 1 вересня 2019 року в парку Шевченка. Доценти нашої кафедри демонстрували гістологічні препарати, пізнавальні відеофільми для майбутніх студентів, лікарів та науковів.

Доценти Довбуш А.В. і Миколенко А.З. беруть участь в науковому пікніку (01.09.2019)

Для демонстрації гістологічних препаратів доцент Довгалюк А.І. використувує систему візуального аналізу (01.09.2019)

Доцент Л.В. Якубишина провела години взаємоінформації з студентами кураторської групи на тему: «Важливість вакцинації в житті людини» (2019 рік)

Формування у майбутніх лікарів поняття "здоровий спосіб життя" відіграє вирішальну роль у пропаганді та введенні в життя основних постулатів профілактичної медицини. Сформовані навички здорового способу життя будуть застосовуватися студентами медиками в практичній лікарської діяльності, що спрямовано на профілактику захворювань серед населення.

Ас. Кульбіцька В. В. разом із судентами кураторської групи під час обговорення теми «Здоровий спосіб життя» (2020 рік)

Доц. Крамар С.Б. разом із студентами кураторської групи під час обговорення теми: «Вплив шкідливих звичок на організм людини» (2020 рік)

У лютому 2020 року студенти кураторських груп підготували доповіді на тему: «Міфи та факти про куріння електронних сигарет», які представили старшокласникам загальноосвітніх шкіл м. Тернополя

Доповідь на тему: «Міфи та факти про куріння електронних сигарет» (2020 рік)

Активна участь учнів - старшокласників в обговоренні важливих питань, щодо шкідливості паління (2020 рік)

Cтуденти Генсорський Андрій і Демчук Андрій під час доповіді (2020 рік)

Доцент Крамар С. Б. та доц. Андріїшин з іноземними студентами після проведення бесід на тему: «Що потрібно знати про туберкульоз» та «Нове про ВІЛ» (2020 рік)

Доценти кафедри гістології та ембріології Крамар С.Б., Андріїшин О.П., Довгалюк А.І. Довбуш А.В. та студенти-волонтери під час святкування дня святого Миколая. День благодійності, добра та посмішок (2020 рік)